Убийствената форма на Манчестър Юнайтед от началото на сезона продължава, а поредният потърпевш е Кристъл Палас. “Червените дяволи” разбира с 4:0 закотвените на дъното лондончани, а героят на тима бе…Маруан Фелайни. Белгийският национал наниза два гола и затвърди думите на Жозе Моуриньо, че е един от основните му играчи.

Голмайсторът на Юнайтед Ромелу Лукаку пък успя да се разпише, в пореден мач, за да продължи невероятната си серия. Успехът бе повече от категоричен и с него “червените дяволи” се закрепиха на върха в класирането с 19 точки, с три повече от Манчестър Сити, чийто мач срещу Челси на “Стамфорд Бридж” започва след минути.

Кристъл Палас пък записа седма поредна загуба във Висшата лига от началото на сезона. Нещо повече - лондончани са единственият отбор от големите 5 първенства, който не е вкарвал гол в първенството.

Хората на Жозе Моуриньо опекоха работата си още през първото полувреме. Само след три минути игра Маркъс Рашфорд направи за смях пазача си по лявото крило на нападението и сложи топката като на тепсия на Хуан Мата около точката на дузпата. Испанецът с премерен удар с левачката просто насочи кълбото към мрежата и реализира за 1:0.

В 35-та минута дойде първият миг на гордост за Фелайни. Отново центрирането бе доставено от левия фланг, където Ашли Йънг насочи топката към далечната греда, където къдрокосия исполин нямаше проблеми да я насочи отблизо във врата за 2:0. Така Фелайни вкара 4 гола в последните си 4 мача на “Олд Трафорд”.

Само 4 минути след началото на втората част Фелайни се разписа още веднъж. Маркъс Рашфорд центрира остро от свободен удар, а Маруан само чукна леко топката, за да обере отново аплодисментите на публиката.

В 71-та минута сънародникът му Ромелу Лукаку бе близо до дежурния си гол, а вратарят на гостите Уейн Хенеси само изгледа как топката облиза страничната му греда. Това все пак стана малко след това. Матич намери непокрит по лявото крило Антъни Марсиал, който пък с прецизен пас задължи Лукаку да вкара на метри от голлинията. Белгийският таран това и чакаше - 4:0.

Манчестър Юнайтед - Кристъл Палас 4:0

1:0 Хуан Мата 3’

2:0 Маруан Фелайни 35’

3:0 Маруан Фелайни 49’

4:0 Ромелу Лукаку 86'

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Валенсия, Смолинг, Джоунс, Йънг, Фелайни, Матич, Мата (77 - Ерера), Мхитарян (66 - Лингард), Рашфорд (72 - Марсиал), Лукаку

Кристъл Палас: Хенеси, Уорд, М. Сако, Дилейни, Ван Аанхолт, Миливойевич, Кабайе, Таузенд, Пънчън (69 - Рийдуолд), Шлуп (68 - Макартър), Б. Сако (74 - Ладапо)